Основним приладом, за допомогою якого зловмисникам вдається викрадати авто з безключовим доступом, виступає ретранслятор (так звана «довга рука»). Він значно збільшує радіус дії ключа, що дає можливість викрасти автомобіль протягом 10 секунд. Сьогодні такі конструкції відрізняються малогабаритністю - їх можна легко встановити в корпус рації. При цьому органи правопорядку навіть не зможуть довести факт викрадення авто.
Вивчивши цю проблему, виробники авто скоротили доступність безключового доступу для ретрансляторів. Зловмисники також не відстають від новинок технічного прогресу і продовжують удосконалюватися, винаходячи більш ефективні прилади.
Спеціально для цього використовуються певні методи, які протидіють системам, що зламує безключовий доступ до авто.
Наявність на пульті сигналізації додаткового вимикача
Для виготовлення подібної конструкції необхідно придбати маленький вимикач, який впаюється безпосередньо до батареї пульта. Активувавший вимикач, відбувається вимикання живлення пульта, не дозволяючи таким чином сканувати радіосигнал ключа.
Плюси такого методу - доступність і частковая дія функції «вільні руки», за умови включення брелока заздалегідь. Мінуси - необхідність умінь в роботі з радіотехнікою і часте вимикання / включення живлення ключа, про який можна випадково забути і тим самим залишити в ключі можливість ретранслювати сигнал. До того ж потрібно буде порушити конструкцію ключа, тобто робити додаткові отвори, паяти, зовнішній вигляд ключа вже неможливо буде відновити.
Відключення безконтактного доступу власного автомобіля
Після вибору такого рішення закривати і відкривати авто слід звичайним способом. Для відключення цієї функції необхідно виконати деякі дії з ключем і ручкою відмикання авто. Так для моделей Land Rover / Range Rover необхідно спочатку три рази натиснути на кнопку фар, потім кнопку дверей і далі - їх замикання на ключі. Для Volkswagen важливо скористатися кнопкою замикання на ключі і лише потім доторкнутися до ручки дверей. Деактивация безключового доступу в Mercedes-Benz проводиться шляхом подвійного натискання кнопки замикання дверей на ключі.
Основна перевага даного методу - відсутність матеріальних вкладень. До мінусів можна віднести неможливість дії функції «вільні руки» та неможливість віключення для більшості моделей.
Згортання ключа в фольгу або купівля чохла Фарадея
Щоб виключити випромінювання ключем радіосигналу, можна провести екранування. З цим впорається спеціальний чохол з тканиною Фарадея, використання для захисту ключа фольги або металевої коробки, розміри якої подібні до установок сигаретної пачки. Але, як показує практика, рішення з фольгою не є достатньо надійними.
Позитивною стороною методу залишається доступність, простота і надійність, а негативними - неможливість користування функцією «вільні руки» через умову неактивності під час знаходження ключа в екранувальному матеріалі, потреба постійно витягати ключ з чохла, можна не повністю, вистачає лише відкрити чохол, щоб автомобіль «побачив» ключ. Якщо використовувати екрануючий чохол - необхідно якісно підійти до вибору даної продукції, тому що дешеві китайські чохли працюють не довго і найчастіше пропускають сигнал. Краще купити чохол дорожче, з якісним багатошаровим екрануванням. Ідеально буде, якщо на чохол буде гарантія від виробника - це добра ознака того, що чохол зроблений з якісних матеріалів і прослужить довго.
Встановлення додаткової сигналізації або іммобілайзера
Для виконання цього рішення слід провести деактивацію системи «вільні руки», доповнивши її сигналізацією або іммобілайзером. Такий метод зможе здійснити спеціалізований інсталятор протиугінних систем.
Плюси очевидні - надійність, виправдана робота функції «вільні руки». До мінусів відноситься ціна даного методу, але, як відомо, впевненість у якісній захисту автомобіля вимагає вкладень. А також можливість ретрансляції додаткових міток, що робить цей метод не ефективним.
Кращим варіантом для захисту є комплексний підхід - додаткове обладнання (охоронна система) в парі з чохлом / кейсом Фарадея.
Бережіть своє авто!